Věděl jsi, že už v době Karla IV. byla astrologie velmi populární? Bylo běžné v závažných situacích zkoumat „hvězdné konstelace“ a řídit se předpovědí astrologů. V tomhle článku se dozvíš základní informace a pojmy z astrologického světa, naučíš se rozumět svému horoskopu a sdílím i návod jak si udělat TEST = nativní výklad horoskopu (Birth Natal Chart). Dozvíš se co je to Ascendent, proč je důležité zjistit jaký máš, a také jak nás ovlivňuje Měsíc a Slunce. A vše o tom, co jsou to astrologické domy.

Při pochopení základů astrologie uvidíš, že to zahrnuje studium neustále se měnícího vzorce planet a hvězd ve vztahu k lidské zkušenosti. Je běžné, že většina lidí zná své sluneční znamení a několik populárních frází popisujících vlastnosti spojené s tímto znamením. Například o nás Blížencích se říká, že jsme znamení více tváří, komunikujeme, přemýšlíme a milujeme se bavit. Znamení Býk a Beran jsou zase označovány za tvrdohlavé znamení.

Znamení zvěrokruhu se však lépe chápe jako posloupnost symbolů představujících dvanáct fází evolučního cyklu. Abychom pochopili základy astrologie, je důležité porozumět významu tří základních faktorů: planet, znamení a domů. Naučit se seznamovat s cykly a aspekty je už trochu pokročilejší cesta.


AC: Ascendent
DC: Descendent
I-XII římské číslice = astrologické domy

Proč je tvůj přesný čas narození důležitý a jak si udělám nativní výklad horoskopu?

Dozvíš se spoustu informací o sobě, které si nikdy netušil nebo naopak o nich moc dobře víš. Ke vygenerování tvého horoskopu (nativní výklad horoskopu) potřebuješ 3 informace: přesný čas narození, datum a místo. Dostaneš graf, který ti sdělí v jakém umístění byly všechny astronomické objekty: Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Neptun, Uran, Pluto, úhly a body v přesný čas tvého narození. Pro nás je nejdůležitější informací v jakém znamení bylo Slunce, Měsíc a náš Ascendent (neboli “Rising Sign”).

Co je to Ascendent?

Znamení na Ascendentu, případně planeta, která se v jeho blízkosti nachází, symbolizuje způsob, jakým se projevuješ při setkání s ostatními. Jde o naší identitu a také s čím, nebo s kým se ztotožňujeme. Ukazuje, jak si poradíme s každodenními problémy. Ascendent ukazuje první přirozenou reakci jednotlivce na nové lidi a situace. To bude asi důvod proč si ostatní myslí, že jsem tak silná..můj ascendent je ve znamení lva…haha

Jaké jsou 3 nejdůležitější informace v horoskopu?

Po tom co si vygeneruješ svůj nativní výklad horoskopu, nejdůležitější je v jakém znamení máš Slunce, Měsíc a tvůj Ascendent (Rising sign).

Slunce: ukazuje náš styl, náš životní účel a někteří by mohli říci, náš osud. Co se naučíme být v našem životě? Hledej odpovědi u Slunce. Pokud své slunce přijmeš, štěstí přijde do tvé cesty mnohem snadněji, pokud budeš popírat jeho vlastnosti, nebudeš vědět, jakou cestou života kráčíš.

Měsíc: odhaluje hodně o našich zvycích, reakcích a instinktech. Ukazuje, jak se vyjadřujeme a vypořádáváme se s našimi emocemi. Primárně doma v našem soukromí. Naše znamení v Měsíci odhaluje naše nejvnitřnější potřeby. Mnoho astrologů má pocit, že Měsíc představuje naši zkušenost s mateřstvím; ukazuje jakou jsme si „matkou“ nebo „dítětem“! Já jsem tento týden poprvé začala zkoumat svůj měsíc, který mám ve znamení Berana. Dozvěděla jsem se, že lidi s měsícem v Beranu mají vrozenou vášeň a chuť do života. Prý jsem připravená na cokoliv a dychtivě se ponořit do dobrodružství. COŽ HROZNĚ SEDÍ. :O

Ascendent: je často považován za naší masku, kterou nosíme při setkání s lidmi. Automatická reakce na něčí prostředí. Ascendent ukazuje první přirozenou reakci jednotlivce na nové lidi a situace.

graf rozpoložení planet v době mého narození
Tady je pro ukázku můj nativní výklad horoskopu, můj graf rozpoložení všech planet ve chvíli mého narození, jak vidíte Slunce mám v Blíženci, ascendent (vlevo) ve Lvu, měsíc (hledej znak měsíce) v Beranu

Co to jsou astrologické domy?

“Znamení zvěrokruhu v horoskopu reprezentují energii skrze kterou se každý prvek v horoskopu projevuje, astrologické domy představují konkrétní oblast působení, kde se energie projeví. Ty astrologické domy, které jsou v horoskopu silně zdůrazněny, reprezentují důležitou oblast v životě nositele horoskopu. Ty astrologické domy, které jsou v horoskopu obsazený dvěma a více prvky, představují v horoskopu dominantu”
( Zdroj:
https://www.ucebniceastrologie.cz/astrologicke-domy/ )

1. Dům – náš ascendent (moje já), snaha, disciplína

První dům představuje začátek zvěrokruhu a zahrnuje všechno, co je “poprvé”, první dojmy povahové vlastnosti, vzhled, nové iniciativy, vedení lidí a nové začátky. Vše v horoskopu se projevuje skrze ascendent – tedy hrot prvního domu. Jaký je první dům, tak působíme na druhé. Je ovládán Beranem a planetou Mars.

2. Dům – hmotné hodnoty, fyzické prostředí, vzdělávání

Druhý dům pokrývá všechny záležitosti týkající se vašeho bezprostředního materiálního a fyzického prostředí – chuť, vůně, zvuk, dotek, památky. Druhý dům také řídí příjmy, peníze a sebeúctu. Je ovládán Býkem a planetou Venuše.

3. Dům – cestování, učení a komunikace

Třetí dům ovládá všechny různé formy komunikace – mluvení, přemýšlení a komunikační zařízení (telefony, chaty). Třetí dům také zahrnuje sourozence, sousedství, cestování, knihovny, školy, učitele a různé komunitní spolky. Je ovládán Blížencem a planetou Merkur.

4. Dům – osobní život, mateřství

Čtvrtý dům ovládaný Rakem a sedí na samém spodku zvěrokruhu, řídí tak „základ“ všech věcí. Patří sem váš domov, soukromí, vaše základní zabezpečení, vaši rodiče (zejména vaše matka), děti, vaše vlastní mateřské schopnosti a péče. Je ovládán Rakem a Měsícem.

5. Dům – rekreace, romantika, tvořivost

Pátému domu vládne dramatický, silný Lev a řídí sebevyjádření, dramata, kreativitu, barevnost života, pozornost, romantiku, zábavu a hraní. Je ovládán Lvem a Sluncem.

6. Dům – práce, povinnosti, zdraví

Šestý dům je doménou zdraví a služeb. Řídí plány, organizuje rutinu, fitness, stravu a cvičení, je pánem přirozeného a zdravého života. Symbolizuje vstřícnost a službu druhým. Je ovládán Pannou a planetou Merkur.

7. Dům – vztahy, manželství a obchodní partnerství

Sedmý dům je sektorem vztahů a dalších lidí. Řídí všechna partnerství, obchodní i osobní záležitosti a záležitosti související s vztahy, jako jsou smlouvy, manželství a obchodní dohody. Je ovládán znamením Váhy a Venuší.

8. Dům – intimita, sex, peníze, majetek

Osmý dům je tajemným sektorem, který vládne zrození, smrti, sexu, transformaci, tajemství, sloučení energií a pospojování na nejhlubší úrovni. Osmý dům také ovládá majetek a peníze ostatních lidí (nemovitosti, dědictví, investice atd. Je ovládán Štírem a planetou Pluto.

9. Dům – cestování, vyšší učení a životní filozofie

Devátý dům zahrnuje naší vyšší mysl, expanzi, mezinárodní cestování, cizí jazyky, inspiraci, optimismus, publikování, vysílání, univerzity a vyšší vzdělání, štěstí, riziko, dobrodružství, hazardní hry, náboženství, filozofii, morálku a etiku. Je ovládán Střelcem a planetou Jupiter.

10. Dům – kariéra, cíle a pověst

Desátý dům upravuje struktury, korporace, tradici, souvisí s naší pověstí ve společnosti a postavením, má velkou potřebu pro uznání, které velmi často přichází, prozrazuje vůdčí osobnosti. Také určuje pravidla, disciplínu, autoritu, otce a otcovství. Vrchol, nebo hranice, desátého domu se také nazývá “midheaven”. Je ovládán Kozorohem a planetou Saturn.

11. Dům – přátelství, ideály a sociální příčiny

Jedenáctý dům řídí týmy, přátelství, skupiny, společnost, technologii, video a elektronická média, vytváření sítí, sociální spravedlnost, vzpouru a humanitární příčiny. Rovněž vládne originalita, excentricita, náhlé události, překvapení, invence, astronomie, sci-fi a všechno futuristické. Je ovládán Vodnářem a planetou Uran.

12. Dům – uzavření, konce, léčení, spiritualita

Zvěrokruh doplňuje dvanáctý a poslední dům, který vládne všemu co končí. Tento dům se stará o závěrečné fáze projektu, posmrtný život a stárnutí. Je také spojený s oddělením od společnosti, institucí, nemocnic, vězení, skrytých agend a tajných nepřátel. A ovládá představivost, kreativitu, umění, film, tanec, poezii a podvědomí. Činí z lidí samotáře, podivíny, duchovní vůdce, umělce a esoteriky. Je ovládán znamením Ryby a planetou Neptun.

Kde si můžu udělat tzv. Nativní výklad horoskopu ?

Je více webů a možností, kde se to dá udělat, tady jsou ověřené, co už jsem vyzkoušela 🙂 

CZ
http://osobni-horoskop.najdise.cz/
všechno je zobrazené a vysvětlené na webu

AJ
https://astro.cafeastrology.com/natal.php
vygenerují PDF, které si můžeš vytisknout

Lidé, co se zajímají o astrologii?

CZ/ Upřímně osobně nikoho doporučit nemůžu, protože nikoho z české scény nesleduji, nebo jsem se ani nezajímala. (kdybyste o někom věděli, napište do komentářů ;)) Ale jakožto spirituálního člověka mám moc ráda Jaroslava Duška.

AJ/ Pam Gregory – úžasné videa na youtube, Nadine Jane Astrology – Instagram, Ella Grace Denton – Instagram a hlavně Patreon “Luna community”

Doufám, že ti tenhle článek trochu pomohl k přiblížení tématu astrologie a možná tě inspiroval se zajímat o svoje čísla a planety. Pro mě je to nyní velmi důležité a už dávno to není jen o čtení kolonky horoskopu v na konci časopisu. Teď v tom vidím mnohem víc, vidím v tom vědu, spoustu nových informací o věcech, který jsem nikdy neslyšela, vidím v tom důkaz, jak nás všechno ovlivňuje, počínaje planetama a primárně měsícem a jeho fázemi.

Pokud máš nějaké dotazy, napiš do komentáře a já se pokusím na ně zodpovědět nebo na ně najít odpověď, protože rozhodně nejsem vševědoucí, jsem jen čarodějův učeň 😉 Nezapomeň i na další články na webu, např. o prvním Novu v roce 2020.

Blíženec
Annie

Přeji ti krásný den, ať tě drží tvůj obláček a jsi obklopen magickou energíí 🙂