Od té doby, co s vámi sdílím své astrologické-spirituální poznatky, tak mi pár lidí napsalo, že je to baví a chtěli by se dozvědět více. Tak jsem se rozhodla napsat článek s důležitými informacemi o tom co přinese lednový úplněk, jaký má na nás a přírodu vliv, co pro nás lidi vůbec znamená Měsíc a babské rady jak si tento úplněk užít a nezbláznit se ;).

První úplněk v roce 2020 zažijeme 10.01 přesně ve 20:21, tzv. „Wolf Moon“ neboli Vlčí úplněk. Tentokrát navíc i s polo-stínovým zatměním Měsíce. Vliv úplňku většinou trvá 2-3 dny okolo času vyvrcholení.

Co pro nás Měsíc znamená?

Měsíc představuje naše nejhlubší osobní potřeby, naše základní návyky a reakce. Když Slunce jedná, Měsíc reaguje. Jak instinktivně reagujeme nebo vypořádáme se s problémy? Co cítíme, že potřebujeme pro pocit bezpečí? Měsíc sám o sobě je spojen s matkou a obecně s ženskou energií (tzv.feminine energy). Měsíc je naše vnitřní dítě i naše vnitřní matka. Je citlivý, vnímavý a reflexivní. Měsíc je naší spontánní a instinktivní reakcí. Pokud se chceš dozvědět ještě více o tom jaký má přesně na tebe měsíc vliv, udělej si na internetu test tzv. “birth natal chart” který ti vygeneruje graf rozpoložení všech planet v moment kdy ses narodil a podle toho si najdeš všechny ostatní informace.

Lednový úplněk
Mapa úplňku ve znamení Raka, díky polohám planet se kterými se měsíc střetne, můžeme určit jak nás lednový úplněk ovlivňuje a co nás čeká

Co nás čeká od lednového Úplňku ve Znamení Raka?

V lednu pocítíme neuvěřitelně intenzivní, dynamickou a koncentrovanou energii. Ucítíme hustotu, materialismus, velký smysl pro něco stálého a stabilního. Práce je pro život, domov pro život, mít základní potřebu bezpečí ve všech směrech. Věci zůstávají stabilní v mnohem rychlejším, digitálním světě inovací, kde informace a zkušenosti jsou spíše měnou než pocitem trvalosti. Budeme se spojovat s podobně smýšlejícími lidmi ve velkém měřítku.

Uvidíme polostínové zatmění Měsíce. Zatmění Měsíce zesiluje efekt úplňku. Je vrcholem měsíčního cyklu, jedná se o cyklus uzavření, dokončení, vyvrcholení. Protože je to vrchol měsíčního cyklu a navíc znamení raka je supercitlivé znamení, budeme hodně cítit, pocity se dostanou do naší hlavy – emoce v tomto okamžiku budou stoupat velmi vysoko. Může se jednat o rodinné problémy, emocionální bezpečí, vlast, domovina. Ale podívej se na to z té pozitivní stránky a jak to můžeš pozitivně využít pro tvůj prospěch např. k vizualizaci a jasnému zaměření na to, co chceme, o tom jak se chceme v životě realizovat.

Nastane kolaps starého řádu, staré politické struktury, kolaps patriarchátu, odhalení korupce od vlád, které urychlí kolaps patriarchátu.

Ucítíme silnou energii ze znamení Kozoroha, který symbolizuje šetrnost, sebekázeň a učení. Budeme schopni si spojovat věci tím nejjednodušším způsobem, mít jen to, co potřebujeme. Zatímco planeta Uran bude ve znamení Býka tj. do roku 2026 všichni z nás, uvidí obrovský posun hodnot. Materialismus a firemní zisky se hodně změní, budeme se jako lidstvo více starat o Zemi a pomáhat jeden druhému.

Rada pro toto období?

Je to skvělé období na to implementovat do koloběhu tvého života nějakou tu metodiku, která se stane tvým denním chlebem. Vyber si nějakou spirituální disciplínu – meditace, dechové cvičení nebo šamanismus. Vyber si alespoň jednu věc, kterou budeš denně praktikovat a budeš se díky tomu učit disciplíny, kterou potřebuješ aby jsi vyšplhal na vrchol hory a dosáhl svých cílů – bude to fungovat jako tvoje vnitřní kotva.

Úplněk je čas, který nás vyzývá k opuštění všeho špatného, co nám nenáleží. Špatné pocity, emoce, návyky. Opusť všechny tvé myšlenky, které zahlcují tvou mysl a zabírají prostor pro tvou pozitivní část mysli. Pokud bude tvá mysl čistá, bude i tvůj život plnohodnotnější a budeš se cítit jako pán svého života, strůjcem svého štěstí.

PS: když medituješ, požádej o více světla, aby prošlo tvojí korunní čakrou

Lednový úplněk v přírodě, jaký má vliv?

Měsíc ovlivňuje život na Zemi třemi hlavními způsoby: čas, příliv, světlo

Příliv a odliv je asi nejviditelnějším účinkem Měsícem na Zemi a ten, který většina lidí pozná. Pro mnoho zvířat, zejména ptáků, je Měsíc nezbytný pro migraci a navigaci. Jiná zvířata budou časovat jejich reprodukci, aby se časově shodovala se specifickými fázemi lunárního cyklu. Například masové tření korálů na Velkém bariérovém útesu, které je ovlivněno Měsícem. Během tření vydávají miliardy korálových polypů své vejce a sperma do moře.

Máme tu i příklad ohroženého mořského ptáka tzv. “Buřňák réunionský”, který se rozmnožuje na ostrově Réunion v Indickém oceánu. Buřňák si časuje migraci před a po šlechtění podle délky dne. Než vyrazí, čekají až tak 12,5 hodin, jejich datum příjezdu na hnízdiště se každý rok liší, ale ptáci přicházejí společně na úplněk. To naznačuje, že k synchronizaci migrací používají měsíc i délku dne.

Kolísající úrovně světla odrážejícího se Měsíce mají také překvapivý dopad na život na Zemi. Nízké osvětlení vedlo nejen k řadě zajímavých nočních adaptací, ale některé organismy se při navigaci a tvorbě spoléhali přímo na měsíční svit.

Ceremoniál k příležitosti úplňku:

tzv. “full moon ceremony” každý měsíc se ho snažím dělat, je to taková očista těla a duše.

Nejlepší metodikou je: meditace/jóga, psaní do deníku všechny své myšlenky, pocity, všechny ty špatné věci, kterých se chceš zbavit a naopak napsat co rád přivítáš ve svém životě, dále je skvělé mít v přítomnosti krystaly, které podporují očištění, bylinkový čaj, zapálení svíček, očištění místnosti zapálením sušené šalvěje/rozmarýnu/levandule.

Mým novým koníčkem je vykládání karet Tarot snů, karty nám neříkají co bude, ale spíše fungují jako ukazatel cesty, nebo nám to dokáže osvítit situace v kterých se momentálně ocitáme. Každý Nov a Úplněk se snažím dávat výklad karet na instagramu, kdy pocitově vyberu 3 karty, u kterých se ptám “jaká je má cesta, kudy vede, nebo co potřebuje má duše”. Je to zábavné, neumím v nich ještě číst jako profesionál, takže pouze přikládám text z knížky.

PS: během úplňku bys neměl podstoupit žádné operace, je to doslova zakázané

Přeji poklidný lednový úplněk, ať vás ta energie nepohltí..protože já mám celý den bolesti hlavy…jdu do vany…Budu moc ráda když budete sdílet dál 🙂

Váš blíženec, 

Annie 🙂