V tomto článku se dozvíš podstatné informace, co pro nás přestavuje první Nov v roce 2020, tentokrát ve znamení Vodnáře. A vše o tom jak nás ovlivňuje a proč ho neignorovat.

Stav měsíce: Nov
Znamení: Vodnář
Kdy: pátek 24.01.2020
Přesný čas: 22:42h

Co je to Nov?

Nov čili novoluní je fáze Měsíce, kdy není přivrácená část jeho povrchu k Zemi osvětlena Sluncem. Jinými slovy je to fáze, kdy je Měsíc přikloněn k Zemi pouze neosvětlenou stranou. (zdroj: wikipedia)

Nov je speciální lunární událost, jde o první lunární fázi, která oživí a nastartuje tvůj měsíc. Během fáze Novu, je měsíc pouhým okem neviditelný. Měsíční vlivy jsou velmi důležité a mají dopad na lidské tělo, naše duševní zdraví a dokonce i ženské menstruační cykly.

Zajímavost: Věděl jsi, že předtím než existovala antikoncepce, všechny ženy měli PMS (krámy, měsíčky, menstruace) v podobném období? A že to bylo právě období Novu?

A co nám přinese první Nov v roce?

Tento Nov je ve znamení Vodnáře, také první Nov v roce 2020. Je to ideální čas nových začátků, pocítíme intelektuální touhy a budeme ještě zvědavější než kdy předtím. Proto, je to nejlepší čas, kdy manifestovat svá přání, nové nápady, a myšlenky a následováním svých snů. Já manifestuji skrze své myšlenky a psaní, tím, že pomocí dechového cvičení a meditace, otevřu svou srdeční čakru.

Astrologický graf Novu ve Vodnáři:

Graf horoskopu měsíce

Měsíc a slunce se setkávají ve Vodnáři, to je znamení spojené s pokrokem, modernizací, technologií, inovacemi, upgradem a změnami. Odehrává se v 11. domě v astrologickém grafu, tento dům představuje nové začátky v přátelství, politice a v celé společnosti. Tento Nov nám dává nadhled v tom, co má přijít.

Právě teď se stále houpáme pod energií Kozoroha, ale tento Nov nás povzbuzuje, abychom přemýšleli nad tím, co má přijít a v jaké formě. Jaký bude svět? Musíme si uvědomit, že činy, které děláme dnes se odrazí na naší budoucnosti. Tento měsíc může mít také podtón nedokončeného podnikání.

Nov

Vysvitne slunce, je nový den a my musíme být připraveni. Celkově však vidíme důraz na nezbytné pokračování v čištění, uvolňování a zpracování díky zemskému Kozorohu. Starý řád, starý systém a patriarchát bude upadat, aby mohl vytvořit prostor pro něco nového.

PS: nezapomeň, že na Instagramu budu vykládat tarotové karty pro tento měsíc.

Pokud se chceš dozvědět více o tom jak funguje horoskop a jak ho číst, přečti si můj předchozí článek.

Přeji ti pěkný víkend a klidný Nov 🙂

Blíženec
Annie